Pohoďák Olaf


Keď som uvidela tento skvelý nápad, hneď som vedela, že ho musím vyskúšať. Je to veľmi milé spestrenie kakauka, horúcej čokolády a pokojne aj kapučína. Poteší malých i veľkých. Navyše sa z neho dá vytvoriť malý vtipný darček. Čítaj ďalej a všetko sa dozvieš. 😉


Potrebujeme:

| penové cukríky Marshmellow
| tyčinky
| čokoládu alebo hnedé/čierne cukrárske ozdobné guľôčky
| červenú cukrársku ozdobnú guľôčku
| cukrárske ozdobné vločky


Postup prípravy:

1 ) Prelomíme tyčinky a napicháme ich do cukríkov – tak vytvoríme ručičky a nožičky (trošku roztiahnuto, ako keď sa vyvalíme na nafukovačku :D).

2 ) Ak použijeme čokoládu (stačí jedna kocka), tak ju na malom tanieriku roztopíme v mikrovlnke a následne ozdobíme cukríky – vytvoríme gombíky, očká, úsmev. Ak použijeme guľôčky, tak ich najprv jemne navlhčíme a opatrne vtlačíme do cukríkov, tak aby sa prilepili.

3 ) Nakoniec dorobíme noštek obdobným spôsobom ako gombíky. Poprípade môžeme zafarbiť bielu čokoládu červenou potravinárskou farbou a nakresliť mrkvičku. Je to len na našej fantázii.

4 ) Pripravíme si nápoj a navrch poukladáme ozdobené časti.

STIAHNI, VYTLAČ A ZALOŽ SI RECEPT. 
V ODKAZE NIŽŠIE JE PDF SÚBOR NA STIAHNUTIE.
Ak chcete niekoho potešiť maličkosťou a vyčarovať mu udivený úsmev na tvári 😀 , vytvorte mu takýto malý balíček so všetkým čo potrebuje na výrobu pohoďáka Olafa.

Prajem príjemnú zábavu!


Related Posts

Perníková chalúpka

Perníková chalúpka

Krása však? Každý rok nám prevoňajú celý byt. A naozaj to nie je také ťažké a ani zložité, ako to možno na prvý pohľad vyzerá. Chce to len trošku času a trpezlivosti, ale výsledok stojí za to. POTREBUJEME: Na cesto:  |120 g medu| 100 g […]

Rudolf ako darček?

Rudolf ako darček?

Som si istá, že poznáte sobíka Rudolfa s typickým červeným noštekom. Čo tak ho darovať? Určite aj Vy máte známych, priateľov či kolegov, s ktorými si síce nevymieňate darčeky, ale máte chuť ich s niečím potešiť či už na Mikuláša alebo na Vianoce. Toto je […]Čo povieš na príspevok? Máš nápad na vylepšenie?